Alameda Research stwierdził, że prawie 70% owiniętych bitcoinów zostało wybijanych w sierpniu.

Alameda Research stwierdził, że prawie 70% owiniętych bitcoinów zostało wybijanych w sierpniu.
W miarę jak trwa szał zdecentralizowanych finansów (DeFi), wzrost podaży bitcoins symbolizowanych na Ethereum nadąża za tempem, a jedna z firm – Alameda Research – zgarnia blisko 70% bitcoinów w opakowaniach (WBTC) wybijanych w sierpniu.

Akumulacja 14 654 WBTC przez Alamedę w ubiegłym miesiącu nastąpiła po tym, jak firma handlowa lobbowała w lipcu za zwiększeniem kwoty zabezpieczeń składanych w celu uzyskania odsetek na platformie Compound z 0% do 40%. W szczególności, firma nie wybiła WBTC przed sierpniem.
Propozycja ta została wprowadzona, a następnie zatwierdzona po tym, jak poprzednia propozycja Alameda dotycząca zwiększenia wysokości zabezpieczenia do 65% została odrzucona.
Firma stwierdziła wówczas, że WBTC zdywersyfikuje aktywa wykorzystywane jako zabezpieczenie na platformie i zwiększy interoperacyjność pomiędzy spółką Compound i MakerDAO, która również wspiera WBTC jako zabezpieczenie.
Współzałożyciel firmy Alameda, Sam Bankman-Fried, nazwał zawinięty bitcoin „najłatwiejszym mostem“ pomiędzy Bitcoinem a zdecentralizowanym ekosystemem finansowym Ethereum.
Sondaż słomy przeszedł w czwartek na korzyść zwiększenia liczby dai, stabilnego trunku MakerDAO, który może być wybijany z WBTC z 80 do 120 milionów. Około 14% dai pochodzi obecnie z WBTC, według Daistats. Wniosek jest teraz ustawiony na głosowanie wykonawcze.
wbtc-per-merchant
WBTC wybijany na jednego kupca w sierpniu 2020 r.
Źródło: Bitcoin owijany, CoinDesk Research
Zapisz się do Crypto Long & Short, naszego cotygodniowego newslettera o inwestowaniu.
Twój adres e-mail

Rejestrując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i zgadzasz się na nasze warunki i politykę prywatności.

„Alameda ma ogromny zasięg na rynku“, powiedział Kiarash Mosayeri, kierownik produktu w BitGo, firmie, która pomogła zainicjować Wrapped Bitcoin. „To wspaniale widzieć inny solidny onramp pomóc uczynić Bitcoin bardziej dostępne do stosowania w beznadziejnych protokołów“, powiedział CoinDesk, mówiąc o rosnącym zapotrzebowaniu na Bitcoin w ekosystemie Ethereum-base DeFi.
Siostrzana firma Alameda, FTX, wspiera konwersję pomiędzy Bitcoin’em a Bitcoin’em owijanym na jego giełdzie instrumentów pochodnych. Również Binance, wybitny inwestor w FTX, ogłosił w poniedziałek swoje wsparcie dla bitcoinów w opakowaniach.

Poza Bitcoinem w opakowaniach, łączna podaż wszystkich bitcoinów w żetonach potroiła się w sierpniu, ponieważ już silny popyt na transakcje i pożyczki oparte na DeFi w Bitcoinie nadal rośnie.
Po lipcowym wzroście, DeFi zyskało ponad 26.000 świeżo upakowanych bitcoinów w sierpniu, z całkowitą podażą prawie 55.000 bitcoinów o wartości ponad 333 milionów dolarów, według Dune Analytics.
Wartość miesięczna- wartość-wbtc

Miesięczna wartość nowej dostawy tokenizowanych bitcoinów od stycznia 2020 r.
Źródło: Dune Analytics, OnChainFX, CoinDesk Research
Zwłaszcza podaż renBTC, drugiego co do wielkości projektu Bitcoin z żetonami, wzrosła z niespełna 2000 renBTC w lipcu do ponad 13 500 renBTC w sierpniu.
Bitcoin w opakowaniach jednostkowych, nadal dominująca forma bitcoinów tokenizowanych, stanowił prawie 70% całkowitej podaży bitcoinów na Ethereum.